19 października 2022

"Pomóż mi kochać" Kamila Mitek

 

" Nie jest łatwo odnaleźć prawdziwą miłość ! Kogoś, kto zaakceptuje twoje słabości ! Pójdzie na daleko idące kompromisy !"

 Historia o kobiecie - strażaku, o jej pasji i miłości do wykonywanej pracy oraz walki z dyskryminacją ze strony przełożonego. Dora i Rysiek to dwa ścierające się z sobą żywioły, który z nich wygra ? Czy ich wzajemne stosunki ulegną poprawie ? Co ma z tym wspólnego obóz dla trudnej młodzieży ? Ile prawdy jest w powiedzeniu, kto się czubi ten się lubi ? Na te i inne pytania możecie sobie odpowiedzieć tylko czytając "Pomóż mi kochać". 

Wbrew pozorom książka nie jest tylko lekką obyczajówką, autorka bardzo dokładnie opisuje pracę strażaków i ich poświęcenie, zwraca dużą uwagę na szczegóły związane z tą trudną i niebezpieczną pracą. Podobnie podchodzi do tematu pracy z "trudną" młodzieżą, pokazuje, że nie zawsze to co prezentuje ona na zewnątrz jest prawdą a jedynie maską, która ma ukryć prawdziwe uczucia.

Bardzo lubię pióro Kamili Mitek bo ważne i trudne tematy potrafi przedstawić w lekki i prosty sposób dzięki czemu te ważne sprawy pozostają w pamięci na dłużej. 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję blogowi Czytam dla przyjemności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Szczęście w pudełku po zapałkach" Ewelina Maria Mantycka

     Czasami jedno słowo wypowiedziane w nieodpowiednim momencie stawia na głowie całe nasze życie i prowadzi do sytuacji, w których powiedz...